Nebo také nástroje či bohužel také zbraně. Takový kamenný mlat musel být velmi pádným argumentem v případě nějakých sporů. Co se týče prehistorických obydlí vybudovaných z kamene, tak například v severní Evropě je nejzachovalejší vesnice, která je určena svým původem do roku 3100 před naším letopočtem. Je zajímavé, že k jejímu odhalení došlo v roce 1850 při silné bouři, která strhla část pobřeží.
Dalšími stavbami v historii lidstva jsou například i různé hrady, které se nacházejí v Evropě, popřípadě stavby starých Inků či Egypťanů. I u nás se v posledních letech rozmáhá použití venkovních obkladů z přírodního kamene. A to kromě stavby zdí a zídek. Popřípadě staveb kamenných schodišť, kterými můžeme překonávat výškové rozdíly nejen v našich zahradách, ale také domovních vstupů, nebo i v parcích. Po takovém schodišti stoupat je skutečný estetický zážitek. Takže je na místě a určitě estetické svůj dům nechat obložit kamenným obkladem venkovním. Díky tomuto zásahu se my lidé máme možnost vrátit do naší historie a nezáleží na tom, zda se jedná o interiér nebo exteriér našich obydlí. A můžeme si vybrat z kamenných obkladů, které jsou nejen vodě odolné, ale také i mrazuvzdorné.
Jako příklad uvádíme, že můžete mít kamenný obklad venkovní i vnitřní z břidlice, která má tmavou barvu, nebo světlý, bílý antracit v kombinaci něčím zvláštním, a to s lesklou slídou. Ale obklad z břidlice nemusí být jen tmavý, ale může mít i rezavou barvu. Tyto přírodní materiály použité k obkladům zaujmou nejen svou různorodostí, ale také svou strukturou, různým zabarvením a někdy i viditelnými krystaly. A které druhy přírodního kamene využíváme v současnosti? Jedná se o amfibolit, andezit, bazalt, neboli čedič, droba, granit, nebo také žula, mramor, láva, různé druhy pískovců, porfyr, rula, travertin, vápenec.