Vtiskněte betonovému plotu jedinečnou vizáž


Betonový plot vůbec nemusí vypadat škaredě a nevábně, tento typ oplocení bývá některými lidmi podrobován tvrdé kritice zejména z estetických důvodů, ale to se týká převážně těch řešení, která se zrovna příliš nehodí k danému typu objektu. S plotem z betonu je to však podobné, jako s ploty z pletiva, dřeva, kamene či kovaných mříží – velmi záleží na osobním vkusu, estetickém cítění a schopnosti ladit barvy a tvary tak, aby i s ohledem na cenu montáže betonového plotu působily harmonicky.

cihlová zídka

Beton a dřevo – možná vám to nepřijde zrovna logické, ale plot z betonu se báječně hodí k dřevěným latím. Musíte ale umět dobře kombinovat barevnou lazuru dřeva, jeho tvar i způsob montáže, a samozřejmě povrchový reliéf a barvu betonového výlisku. Například zvolíte-li sokl z betonu nízko nad zemí, do výšky cca 70 cm, v barvě světle šedé či krémově bílé, bude s ním zajímavě ladit dřevo v barvě do červena či světle hněda, například s lazurou v imitaci třešně. Záleží také na tom, jak široké latě budou, a jak je budete pokládat, například zajímavě vypadá, pokud je položíte přes sebe v mírném zkosení a šíře latí bude mezi osmi a dvanácti centimetry.

kamenný plot

Beton jako dlaždice – když se pokládá dlažba a jde o dlaždice jedné barvy, pozornost zraku se upne zejména na spáry. Pokud budou precizní a všechny stejné, a dlaždice nebudou „ustřelovat“ z vodováhy, bude to úchvatný pohled. Jenže ne vždy se daří dlažbu tak mistrovsky položit, a jsou-li přece jen ve spárách mírné nedokonalosti, snadno je zamaskujete šachovnicovým řešením – položíte dlaždice ve dvou barvách střídavě vedle sebe po vzoru šachového hracího pole, tím se pozornost upne na samotné dlaždice, nikoli na spáry.

To samé můžete provést s betonovým plotem, jednoduše proložíte mezi sebou například okrovou a červeno hnědou barvu panelů a nebudete svým zrakem tak citlivě vnímat spáry mezi nimi, i když mohou být téměř neznatelné.