Každý z nás si někdy koupil nebo dostal nějakou tu knihu. Někteří z nás jich mají dokonce slušnou zásobu. Protože knihy zabírají mnoho místa, je zapotřebí je nějak rozčlenit. I v knihovnách jsou některé knihy vystaveny a některé uloženy tak, aby zabíraly co nejméně místa.
Seznam knih
Pokud máme knih více, je dobré si vytvořit seznam knih. Hodí se na to tabulkové dokumenty v počítači. Můžeme tam zapisovat, jak si je kupujeme a později jedním kliknutím uspořádat dle jména autora, názvu knihy, nebo dle klíčových slov. Takovýto seznam se nám bude hodit, když své knihy uskladníme tak, aby zabíraly co nejméně místa.
Vytříbení
V zásadě se dají knihy rozlišit na ty, které jsme přečetli, na ty které si chceme přečíst a na ty, které máme z jiných důvodů. Ty, které jsme přečetli, a které se nám zalíbily si pak můžeme vystavit na nějakém místě, aby se nám připomínaly. Ty, které jsme přečetli a nelíbily se nám (takovou knihu lze najít jen stěží), lze uskladnit do krabice a napsat jejich seznam, kdybychom se k nim totiž někdy chtěli vrátit, tak abychom je zbytečně znovu nekupovali. Knihy, které si chceme přečíst, můžeme dát do nějaké skříňky, tak abychom je neztratili z povědomí, ale zase aby nás příliš neznervózňovaly tím, kolik jich je. Poslední kategorie knih, které jsme třeba rozečetli, ale již se nám je dále číst nechce, můžeme uskladnit do té samé krabice s již přečtenými knihami, které se nám nelíbily. Může se totiž stát, že si naši oblibu v budoucnosti získají.
Vystavené kusy
Ty knihy, které si vystavíme, protože se nám líbily a chceme je mít na očích, můžeme vystavit dle své chuti. Můžeme je samozřejmě uspořádat třeba dle jména, ale také, což je mnohem zajímavější, dle velikosti. Ty nejmenší mohou být vlevo a ty největší vpravo. Nebo mohou být ty nejmenší uprostřed, a do obou stran mohou být umístěny větší a větší kusy, tak aby vytvořily linii úsměvu.