Každý může být v životě někdy dostižen nedostatkem finančních prostředků. Bylo by jedině dobře, kdyby se to lidem nestávalo, kdybychom měli vždycky peněz dost, ale zázraky se nedějí, a jakmile přesáhnou naše výdaje naše finanční možnosti, je to těžké. Protože bez peněz nám obvykle nikdo nic nedá, a když je tedy nemáme nebo jich je pomálu, musíme se snažit přijít někde k penězům dalším. A to třeba i za cenu toho, že si takové potřebné peníze od někoho jenom vypůjčíme. I to může pomoci, jakkoliv je jasné, že půjčka není dokonalá, že je nám poskytována vždy jen dočasně, a navíc ji provázejí i úroky a/nebo poplatky.
Ovšem víte, na koho se se žádostí o půjčku obrátit? Pokud máte to štěstí, že vás založí příbuzní, přátelé nebo jiné blízké osoby, můžete si ještě relativně pochvalovat, protože někdo takový vás nepotopí. Ale to je spíše výjimka než pravidlo. Většinou člověku jeho blízcí půjčit nemohou nebo nechtějí a on to pak musí zkusit u profesionálních poskytovatelů půjček. Tedy u bank nebo nebankovních společností. A kterou z těchto možností si vybrat? A jakou z nabídek půjček preferovat? To už pochopitelně bývá různé, podle toho, jak na tom takový zájemce o půjčku je.
A když na tom někdo není tak dobře, jak by to bylo za daných okolností žádoucí? Pak by tento asi měl projevit zájem především o americké hypotéky. Tento typ půjček má totiž princip spočívající v tom, že se za ně ručí zástavou nemovitosti. A když má žadatel takovou nemovitost, která hodnotou náležitě převyšuje půjčenou částku, a když je tu možnost aspoň té nejnižší akceptovatelné úrovně splácení ze žadatelových příjmů, nic nebrání tomu, aby si kdokoliv v nesnázích právě takovou hypotéku vzal. A ta mu pak prokáže dobrou službu. Na rozdíl třeba od bankovních půjček, kde by člověk s nízkými příjmy nebo třeba záznamy v registrech dlužníků či exekucemi neuspěl.