Výhodou tohoto stromu je odolnost vůči suchu, která je způsobená jeho schopností zadržovat vodu po velice dlouhou dobu. Je to také velice důležitý zdroj potravy pro chudé země.
Kořen stromu je jedlý a jeho chuť by se dala přirovnat k pikantní ředkvičce nebo k mladému křenu nebo zázvoru. Používá se tedy k okořenění pokrmů. Kůra je vhodná na výrobu papírů a provazů. Mladé plody se vaří a chutnají jako chřest. Semena se vaří nebo opékají a chutnají podobně jako cizrna. Ze semen se také lisuje olej a jeho obsah v semenech je až 40 % (pro srovnání z oliv se vylisuje asi 20 %). Listy se používají v kuchyni, krmí se s nimi zvířata a jsou také dobrým hnojivem.
Moringa oleifera je strategickou rostlinou pro boj s podvýživou dětí. Listy mohou být konzumované čerstvé, vařené nebo sušené, jsou dlouhodobě skladovatelné bez ztráty nutričních hodnot. Obsah vitamínu A je srovnatelný s obsahem v mrkvi a někdy je i vyšší, obsahuje také vápník, a tak zastupuje mléko, má více železa než špenát a obsah vitamínu C srovnatelný s pomerančem.
Z mletých semen se dělá mouka, která je používaná pro čištění vody po povodních, když je voda zakalená. Stromy se používají také jako praktické větrolamy anebo jako stínící stěny, pod kterými se pěstují plodiny, kterým vadí tak intenzivní sluneční žár.
Moringa se využívá v lidovém léčitelství, ale nejsou žádné dlouhodobé studie, které by účinky podpořily. Kořen se využívá při poruchách zažívání, proti střevním parazitům, a jako lék od bolesti. Množství se musí ale hlídat, protože ve větším množství je jedovatý. Semena mají protizánětlivé účinky. Listy se používají jako prevence proti kurdějím, k utlumení bolesti, při horečce, při onemocnění horních cest dýchacích a při hemeroidech. Ženy konzumují listy pro zvýšení tvorby mateřského mléka. Semena se konzumují při horečce a zánětech.
Moringu si lze zakoupit ve formě prášku nebo tablet v e-shopu.